načítám

O projektu

Spolek Slovanská unie

Realizace

1993

www.slovanska-unie.org

Vzkazy

Our expectations were absolutely surpassed. We are so glad we chose Yonkers Agency for our new project.

Jessica Max, CEO

Spolek Slovanská unie

Spolek Slovanská unie založil pan spisovatel Alexej Pludek v roce 1993 a svoji tradici i činnost odvozuje od prvního všeslovanského sjezdu v Praze v roce 1848. V současnosti jsme nejstarším registrovaným slovanským spolkem na českém území.

Naše Slovanská unie z. s. je nepolitická kulturní a také odborná organizace, která má písemný souhlas Ministerstva kultury ČR být zastupujícím členem za Českou republiku u mezinárodní organizace Fórum slovanských kultur se sídlem v Ljubljani ve Slovinsku. Toto fórum je jediná mezinárodní slovanská organizace, která nejen spolupracuje s UNESCO a ICOM, ale také má přímou podporu vlád slovanských zemí včetně Ruské federace. V Ljubljani se účastníme mezinárodního zasedání programové rady, kde sedíme u jednoho stolu se zástupci ministerstev kultury nebo zahraničí různých slovanských států.

Řád svatého Konstantina Filosofa je vyznamenáním Slovanské unie, která tímto oceňuje velký přínos do spolupráce na poli kultury, osvěty a nebo vědy. Pánové otec a syn Papiašvili byli takto oceněni dne 25.1.2018 jako výraz poděkování za vytváření příležitostí v rámci byznesu a kulturní činnosti pro mezinárodní vztahy slovanských národů a národů kavkazského regionu. Oceněním rodiny Papiašvili naše Slovanská unie s radostí vyjadřuje svoje poděkování za aktivity Asociace pro rozvoj vztahů mezi slovanskými státy a státy kavkazského regionu.

Svatý Konstantin Filosof je spolu se svým bratrem Metodějem nazýván apoštol Slovanů, kterým v 9. století přinesl křestanství a vymyslel písmo. Jeho život je podobný svatému Mesropovi, který vymyslel gruzínské a arménské písmo a byl velkým vědcem a teologem kavkazského regionu 5. století.Na sociálních sítích
fenomém mainupulace


arvsak
Zpět na přehled projektů